Лудогорец отпадна драматично в първия кръг на Шампионската лига за

...

Гол в 93-ата минута изхвърли "Лудогорец" от младежката Шампионска лига

Лудогорец " отпадна трагично в първия кръг на Шампионската лига за младежи до 19 години. Разградчани бяха на секунди от място в идната фаза, само че позволиха гол в третата минута на добавеното време и изгубиха с 2:3 при гостуването на босненския " Железничар ".

Първата среща в България приключи 1:1. В реванша юношите на " Лудогорец " два пъти съумяха да изравнят резултата. При 2:2 те щяха да се класира за втория кръг поради повече голове на непознат терен. Българският първенец обаче не съумя да удържи равенството.

" Железничар " откри резултата още в третата минута на дуела в Сараево с гол на Семир Дацич. " Лудогорец " съумя да изравни единствено четири минути по-късно след попадение от директен свободен удар на Ивайло Климентов.

Девет минути след почивката Айдин Муягич още веднъж изведе домакините напред. Мартин Минков възвърне равенството в 70-ата минута, само че Харис Хайдаревич прати босненците в идната фаза с победно попадение в 93-ата минута.

Шампионската лига за младежи е разграничена на два потока. Първият е огледален на мъжката Шампионска лига - със същите 32 тима, разпределени в осем групи. Във втория на директни елиминации играят 32 тима, които са националните първенци или носители на национални купи и клубът им не е част от най-силния европейски шампионат.

През февруари осемте останали тима във втория поток играят баражи със заелите второто място в осемте групи на първия поток. Победителите се причисляват към класиралите се преди всичко в груповата фаза, след което стартират директни елиминации до установяване на първенеца.
Източник: dnevnik.bg