Кадис победи Севиля с 1:0 като гост в мач от

...

Кадис бленува спасението след важен успех над Севиля

Кадис победи Севиля с 1:0 като посетител в мач от 36-ия кръг на Ла Лига, с което се приближи единствено на две точки от избавителния бряг. Единственото попадение в срещата бе дело на Гуардиола Наваро в 96-ата минута на мача. С триумфа " жълтата подводница " събра 32 точки и е 18-ти, като пред Кадис е Селта с 34 пункта. Андалусийци са 12-ти с 41 точки.

В 16-ата минута Доди Люкебакио насочи прекрасен удар, само че вратарят на Кадис избави.

21 минути по-късно гостите стигнаха до първата си заплаха. Изстрелът на Роберт Наваро срещна напречната греда.

Четири минути преди края на първата част защитник на андалусийци позволи сериозна неточност, от която Крис Рамос не съумя да се възползва.

В началото на втората част Кадис продължи да е по-добрият тим на терена, само че Гонсало Ескаланте и Рубен Алкарас се регистрираха с пропуски.

В 67-ата гостите си помислиха, че са повели в резултата след автогол на Люик Баде. Попадението обаче бе анулирано след намесата на ВАР поради нарушаване в хода на офанзивата.

Все отново в 6-ата минута на добавеното време на срещата Кадис стигна до скъпите три точки. Хуанми откри в наказателното поле Гуардиола Наваро, а той с удар в долния десен ъгъл донесе успеха на тима си.

В идващия кръг Севиля ще гостува на Атлетик Билбао, до момента в който Кадис ще одобри Лас Палмас.
 Валенсия - Райо Валекано 0:0 в мач от Ла Лига