Клубовете от английската Висша лига направиха най-хубавия коледен подарък на

...

Коледен подарък от Висшата лига - 22 гола в 4 мача!

Клубовете от британската Висша лига направиха най-хубавия коледен подарък на футболните почитатели. В четирите конфликта на обичайния за Острова Boxing day бяха маркирани общо 22 попадения. Най-резултатен беше дуелът сред първенеца " Манчестър Сити " и " Лестър ", приключил 6:3 в интерес на " жителите ".

На " Етихад Стейдиъм " отборът на Хосеп Гуардиола поведе с 4:0 след единствено 25 минути игра. Попаденията за " Сити " бяха маркирани от четирима разнообразни голмайстори - Кевин Де Бройне (5'), Рияд Марез от дузпа (14'), Илкай Гюндоган (21') и Рахийм Стърлинг от дузпа (25').

Снимка: Getty Images

" Лестър " обаче не се съобщи. След почивката " лисиците " върнаха 3 попадения, както и своите очаквания, че могат да си тръгнат от Манчестър най-малко с точка. Джеймс Мадисън (55'), Адемола Лукман (59') и Келечи Ихеаначо (65'), като последният - някогашен състезател на " Сити ", асистира и за другите две попадения.

" Гражданите " стигнаха до крайния триумф след нови два гола във вратата на гостите, дело на Аймерик Лапорт (69') и Рахийм Стърлинг (87'), с което записаха девети следващ триумф в британската Висша лига и усилиха задатъка си на върха на 6 точки.

Далеч по-лесно пък " Арсенал " стигна до своята четвърта поредна победа. " Топчиите " разрушиха " Норич " като посетител с 5:0, а в воин за отбора на Микел Артета се трансформира Букайо Сака, който стана третия най-млад футболист, разписвал се на Boxing day.

Националът откри резултата в 6', Киърън Тиърни удвои в 44', а Сака повиши на 3:0 в 67'. Разгрома оформиха Александър Лаказет от дузпа в 84' и влезлият като запаса Емил Смит-Роу в добавеното време.

Друг от лондонските грандове - " Тотнъм ", също се поздрави с триумф. Предвождани от Хари Кейн, " шпорите " победиха с лекост " Кристъл Палас " с 3:0. Точни за " Тотнъм " бяха Кейн (32'), Лукас Моура (34') и Хюн-Мин Сон (74').

" Уест Хем " от своя страна не съумя да стигне до откри победния път в трета поредна среща, откакто " чуковете " отстъпиха на " Саутхемптън " с 2:3.

За домакините се разписаха резервата Михаил Антонио (49') и Саид Бенрама (64'), а " светците " стигнаха до трите точки с помощта на Мохамед Елиунуси (8'), Джеймс Уорд-Проус от дузпа (61') и Ян Беднарек (70').

Кръгът продължава с " Астън Вила " - " Челси " и " Брайтън " - " Брентфорд " довечера и приключва с " Нюкасъл " - " Манчестър Юнайтед " на следващия ден. Три дуела бяха отсрочени - " Ливърпул " - " Лийдс ", " Уулвърхемптън " - " Уотфорд " и " Бърнли " - " Евертън ".
Източник: btvnovinite.bg