Женският национален отбор на България по футбол стартира успешно турнира

...

Победихме Северна Македония в Лигата на нациите при жените

Женският народен тим на България по футбол започва сполучливо шампионата на УЕФА Лига на Нациите, откакто победи Република Северна Македония с 1:0 като посетител.

Единственото попадение в срещата вкара 19-годишната бургазлийка Йоана Станкова в 4-ата минута, откакто се възползва отлично от асистенция на Александра Янева.

Другият тим в група С5 е Косово, а точно на 26-и този месец на стадион Локомотив в Пловдив българките посрещат този отбор.

Днес девойките на селекционера Силвия Радойска тотално преобладаваха и можеха да се поздравят с още по-убедителен триумф. Българките насочиха 13 изстрела към вратата на домакините против единствено 3 към Роксана Шахънска, която беше пред българската мрежа. Но прибързаност и неправилност в сетния момент не им разреши да усилят головия си актив. Евдокия Попадинова, Лора Петрова, Николета Бойчева и Димитра Иванова незабавно след попадението можеха да вкарат.

„ Лъвиците “ влязоха в дуела нападателно от първите минути, като реализираха поредност от рискови офанзиви, които още в 4-тата минута дадоха резултат. След чудесно центриране на Алексндра Янева от ляво, топката беше засечена от Йоана Станкова, която откри резултата. С гол задатък, българският отбор продължи да бъде по-офанзивният на терена, само че до края на полувремето резултатът остана 0:1. През второто полувреме срещата продължи динамично, двата тима демонстрираха борбеност и блян към гола, само че множеството пропуски попречиха на България да доближи по-изразителна победа.

Състав на България : Роксана Шахънска, Мариела Недева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Кристиана Караиванова, Йоана Станкова, Лора Петрова (81 – Николета Бойчева), Ивана Найденова, Александра Янева (46 – Катрин Караджов), Евдокия Попадинова (79 – Симона Петкова), Димитра Иванова (89 – Александра Сергеева)
Източник: novsport.com