Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун заедно отбелязаха 61 точки, за

...

Плейофи на НБА: Звезди блестят за Селтикс, Маверикс в победи в мач 3

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун дружно означиха 61 точки, с цел да изстрелят Бостън Селтикс до отскачаща победа в плейофа на НБА над Кливланд като Кайри Ървинг и Лука Дончич поведе Далас над Оклахома Сити.

Тейтъм вкара 33 точки, а Браун 28 като топ поставените Бостън, замаян от Кавалиърс на домашния си корт във втори мач, победи Кавс със 106-93 в Кливланд, с цел да поведе с 2-1 в най-хубавия си от седем източни мача Полуфинал на конференцията в събота.

За Далас Ървинг вкара 14 от своите 22 точки през второто полувреме, а Дончич вкара 22 точки и сграбчи 15 битки, до момента в който Маверикс се събраха за победа със 105-101, която ги изведе с 2-1 против топ поставените в Западната конференция Оклахома Сити.

Селтикс излязоха от бързата първа четвърт с преднина от две точки и в никакъв случай повече не изоставаха.

„ Ние просто искахме да се възстановим “, сподели Тейтъм, откакто усилиха преимуществото си до 23 точки, като започнаха третата четвърт с резултат 14-0.