Група мъже, които празнували ергенското парти на свои приятел, открили

...
Група мъже, които празнували ергенското парти на свои приятел, открили
Коментари Харесай

Откриха череп на стегомастодон на ергенско парти

Група мъже, които чествали ергенското празненство на свои другар, разкрили инцидентно череп на стегомастодон по време на купона в Албакърки, Съединени американски щати.

Мъжете описват, че до момента в който чествали, са забелязали странната кост да стърчи от земята и откакто почнали да ровят към нея, се оказало, че това е цели бивни.

Приятелите са траяли да копаят към непредвиденото си изобретение, до момента в който не разкрили останките на античния великански слон – стегомастодон.

Мястото е било огледано от палеонтолога Гари Морган, работещ за Природонаучния музей в Ню Мексико. Палеонтологът е дошъл, малко откакто е бил известен за откритието.

Морган декларира, че мъжете от Албакърки са разкрили останките на стегомастодон - сходен на слон праисторически бозайник, който се е срещал в Северна Америка преди към 3 милиона години.

" Този мастодонт се е скитал в долината на Рио Гранде преди 3 милиона години " - разяснява палеонтологът.

 мамут

Мъжете, разкрили праисторическия слон, декларират, че са огромни късметлии, откакто са съумели да попаднат на такава рядка находка.

Неотдавна учените съумяха да открият и извънредно добре непокътнати фосилизирани яйца от птерозаври на 120 милиона години в Китай.

Яйцата могат да разкрият метода на живот и половите разлики при летящите влечуги.

Четирите яйца са били открити от китайски палеонтолози, а на същото място е имало и остатъци от над 40 възрастни животни от чужд тип, живял край огромно сладко езеро.

" Това без подозрение е най-важното изобретение на птерозаври до момента " – съобщи палеонтологът Чжон Чжоу от Института по палеонтология и палеонтропология на Китайската академия на науките.

Откритите яйца са гъвкави, като тънкият вътрешен пласт е затрупан от дебела мембрана. Заради тази специфичност античните яйца могат да бъдат оприличени със актуалните яйца на змии и гущери.

Според китайските палеонтолози на мястото на находката са живеели стотици животни, като птерозаврите и са правели огромни колонии, като са заравяли яйцата си във мокър пясък, с цел да не изсъхват.

Източник: sanovnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР