Енергийната ефективност Санирането на сградите е само част от въпросите,

...
Енергийната ефективност Санирането на сградите е само част от въпросите,
Коментари Харесай

Вкарват в регистър фирмите-домоуправители

Енергийната успеваемост Санирането на постройките е единствено част от въпросите, които би трябвало да намерят своето решение с измененията в Закона за ръководство на етажната благосъстоятелност. Целта на промените е да се сътвори режим, който да допуска по-лесна връзка в постройките в режим на етажна благосъстоятелност и доста по-лесно ръководство на общите елементи, които са значими за всеки един от нас. Това съобщи Гергана Благиева – шеф на дирекция „ Жилищна политика “ в Министерство на регионалното развитие в изявление за телевизия „ България он еър “.

В идните промени на закона ще се разпише и доста в детайли професионалното ръководство на постройките от частни компании, сдружения или юридически лица. Те ще бъдат включени в специфичен указател в  Министерство на регионалното развитие. Преди да бъдат вписани в регистъра, те ще преминат квалификационно образование, което е дълготрайно и много съществено.

„ Вписването в регистъра по някакъв метод ще подсигурява, че когато хората си изберат избрана компания от него, домоуправителят ще предложи качествена  услуга “, сподели Благиева. По думите й е значимо хората да схванат нуждата от внедряване на ограничения за енергийна успеваемост, тъй като общите елементи са част от нашата благосъстоятелност.

„ Процентът идеални елементи в нотариалния акт са наша отговорност, би трябвало да се погрижим за него. Затова с  измененията в ЗУЕС първо ще създадем умения и механизми хората да погасяват постоянно вноските, които се събират в етажната благосъстоятелност за ръководство и поддържане. Трябва  регулярно да постъпват и вноските за ремонт и възобновяване на постройката. Трябва да създадем умения общите събрания да се организират по-безпроблемно, тъй като всеки знае че, когато се постави публикация за общо заседание, в деня на събранието отиват доста дребна част от хората, няма кворум, т.е. то се проваля “, изясни още Благиева.

Промените в закона би трябвало да доведат до по-добро ръководство, до повече ангажимент на притежателите. Целта, която си слага този закон, и тактиката, която се създава сега, е един освежен и добре поддържан сграден фонд.

Гергана Благиева  разяснява и отчета за положението на постройките у нас. Тя почерта, че с него не е правена детайлна оценка за техническото положение на всички здания, тъй като всяка има своите особености. Такава оценка ще има в техническите паспорти. " Ние направихме обстоен разбор за положението на жилищния сграден фонд. На него ще стъпи  дълготрайната тактика за саниране в страната с небосвод 2050 година, която ще представим в Европейска комисия. От разбора стана ясно, че 7 % от постройките дават отговор на условията, което значи, че имаме тежката задача останалите 93 процента  да ги възобновим “, изясни още Благиева.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР