Еквадор и Уругвай се класираха за световното първенство в Катар.

...

Еквадор и Уругвай се класираха за Катар 2022

Еквадор и Уругвай се класираха за международното състезание в Катар. Те се причислиха към Бразилия и Аржентина като представители на Южна Америка в Катар.

Еквадор загуби от домакина Парагвай с 1:3, само че остана трети с 25 точки и не може да бъде преместен от четворката, с което си подсигурява квота за международния шампионат.

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо вкара почетния гол за гостите от дузпа в 85-ата минута. Роберт Моралес, автогол на Пиеро Хинкапи и попадение на Мигел Алмирон дадоха типичен задатък на парагвайците, които реализираха едвам третата си победа в акцията и заемат осмата позиция с 16 точки, като към този момент отпаднаха от битката за място на Мондиал 2022.

Снимка: Reuters

Уругвай е четвърти със същия актив след триумфа с 1:0 над Перу. Решаващото попадение осъществя Джорджан де Араскаета.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!