Националният отбор на Германия, който е домакин на Европейското първенство

...

Най-интересното от социалните мрежи след Германия - Шотландия

Националният тим на Германия, който е хазаин на Европейското състезание по футбол, стартира доста мощно присъединяване си на шампионата, като се наложи над отбора на Шотландия с 4:0. Първите два гола за Бундестима вкара 21-годишните Флориан Вирц и Джамал Мусиала още преди да изтече 20-ата минута. Така те станаха първите двама играчи на 21 години или по-малко, които се разписват на европейски финали за един тим.

В добавеното време на първата част Кай Хаверц се разписа от дузпа, която бе отсъдена след обзор на системата за видео асистенция в помощ на съдиите (ВАР), а централният бранител на шотландците Райн Портъс бе изпъден с пряк червен картон. На резервата на Германия Никлас Фюлкруг му трябваха единствено 5 минути на терена, с цел да вкара четвъртото попадение за домакините. Антонио Рюдигер вкара в личната си врата за гостите, само че в добавеното време Емре Джан направи 5:1.

Студиото " Футболфест " сподели най-интересните неща от обществените мрежи незабавно след фианла на срещата.