Доста интересен мач изиграха футболистите на Беласица Петрич и Монтана

...

Монтана победи Беласица като гост с 10 човека

Доста забавен мач изиграха футболистите на Беласица Петрич и Монтана от едноименния град на стадион Арена Симитли. Мачът бе от 21 кръг на втора професионална лига. Първите 20-тина минути футболистите на двата тима се пробваха да отбележат гол, само че нямаше нужната заостреност и акуратност в завършващите им  удари. Отборът на Беласица играеше доста устойчиво в отбрана и напред разчиташе на контраатаки, като на върха бе Марти Таушанов и зад него Запро Динев. Първата рискова обстановка за тима на гостите бе в 198-та минута,като след центриране в наказателното поле на Беласица Антон Тунгаров от 5 метра не съумя да отклони топката в мрежата. Минута по-късно Антон Карачанаков центрира технично в наказателното поле на Беласица, само че Атанас Димитров мазета топката пред очите на нападателите на гостите. В 28-ма минута основният арбитър Любослав Любомиров сподели втори жълт и червен картон на Димитър Пройчев от гостите и по този начин те останаха с човек по-малко на терена до края на мача. На няколко пъти петричките футболисти нападнаха рисково вратата на Монтана, само че вратаря Петър Петров бе на висота и не позволи топката в мрежата зад себе си. В 38-ма минута при офанзива на домакините Марти Таушанов при дуел с вратаря на гостите Петър Петров получи травма и бе заменен наложително от Мариян Вангелов. До края на първата част по-агресивен беше тима на Беласица, само че ударите на Куфре Ета и Христо Петров не съумяха да изненадат вратаря Петър Петров.През втората част на срещата бяха осъществени смени и в двата тима. Първи имаха късмет за отбелязване на гол домакините в 54-та минута, само че удара на Аспарух Смилков бе на сантиметри от вратата на гостите. Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на домакините Антон Карачанаков засече кълбото от въздуха с крайник и го оплете в мрежата зад Кирил Георгиев за 0:1. Гостите упражниха прочут напън, търсейки отбелязване на ново попадение. В 69-та минута основният арбитър отсъди дузпа в интерес на Монтана, виждайки неучтивост против Стефан Каменов в наказателното поле. Антон Карачанаков бе прецизен от бялата точка и направи резултата 0:2. В 75-та минута Димитър Буров от гостите хвана с ръце Живко Димитров и основния арбитър отсъди дузпа, която капитанът Симеон Бояджиев трансформира в гол за 1:2. До края на мача опитите на Запро Динев, Живко Димитров и Мариян Вангелов за отбелязване на гол се оказаха безуспешни. В даденото 6 минутно продължение Димитър Иванов и Живко Димитров не съумяха от близко да огорчат вратаря на гостите Петър Петров и по този начин резултата в изгода за тима на Монтана се резервира.След тази победа тимът на Монтана и Беласица са на  5 и 6 място с по 32 точки.
Източник: novsport.com