Домакините от Канада победиха Финландия с 3:2 след продължение и

...

Канада взе световната титла по хокей на лед за младежи

Домакините от Канада победиха Финландия с 3:2 след продължение и завоюваха купата на международното състезание по хокей на лед за младежи до 20 години в Едмънтън.

Канадците поведоха с попадения на Джошуа Рой и Уилям Дюфур до 21-ата минута, само че Финландия изравни посредством Алекси Хеймосалми и Йоаким Кемел. Кент Джонсън вкара победния гол в 3:20 минута на продължението, с цел да донесе 19-а международната купа на Канада.

Канадецът Мейсън МакТавиш стана най-резултатен на Световното състезание, откакто записа и две асистенции на финала. Общо той има 17 точки (8 гола и 9 асистенции) точки. МакТавиш стана и най-хубавият голмайстор на шампионата, а нападателят раздели премията за най-вече асистенции със съотборника си Олен Зелуегър.

В разногласието за третото място Швеция завоюва с 3:1 против Чехия.

По обявата работи: Антони Йорданов
Източник: bnr.bg