Днес формацията „Правосъдие за всеки“ проведоха марш „В защита на

...
Днес формацията „Правосъдие за всеки“ проведоха марш „В защита на
Коментари Харесай

„Протест на властта“: Манифестация за управляващата партия, като тези преди 89-та

Днес групировката „ Правосъдие за всеки “ организираха марш „ В отбрана на парламевтаризма и демокрацията “. Като съществена причина е, че в Народното събрание ще бъде прегледан вотът на съмнение към държавното управление на Кирил Петков. Една парламентарна процедура, записана в законите на страната ни и главен симптом за народна власт. Според премиера и министрите му обаче, това е опит да бъде свален от власт, което не било вярно. Ето и част от мненията по тематиката:

Димитър Стоянов

От " Правосъдие за всеки " са оповестили марш " В отбрана на парламентаризма и народна власт ". На него участват и Георги Свиленски, и някогашният към този момент ръководител на Народното събрание Никола Минчев. И всякакви други лица от ръководещите. Едно на ръка какъв брой е необичайно (най-меката допустима дума) неправителствена организация да прави шествие в отбрана на държавното управление и ръководещите, само че пък имам няколко въпроса:

1. След като пазиме парламентаризма, отхвърляме ли обстоятелството, че промяната на ръководител на Народното събрание от парламентарно болшинство е нормална и напълно естествена парламентарна процедура?

2. След като пазиме парламентаризма, отхвърляме ли обстоятелството, че настояването на избор на съмнение към едно държавно управление от страна на политическата съпротива е нормална и напълно естествена парламентарна процедура?

3. След като пазиме парламентаризма, отхвърляме ли обстоятелството, че съществуването на политическа съпротива, която според Конституцията и ПОДНС може да употребява всички вероятни средства в границите на закона, с цел да смъкна едно държавно управление предварително, е нормална и напълно естествена парламентарна процедура?

Ако отхвърляме всичко това, то за какъв парламентаризъм приказваме? Всички гореизброени феномени са една напълно естествена част от парламентарния модел на ръководство. Всички гореизброени феномени се реализират напълно в границите на настоящата българска Конституция и по нищо не се разграничават от процедурите, които съществуват в конституциите на всички водещи демократични страни.

Същото може да се каже и за демокрацията. Защото парламентарната народна власт на първо място е господство на закона, разделяне на управляващите, съвместен надзор сред тях, процедурни гаранции и така нататък И всичко, което се случва още веднъж е в границите на настоящия парламентарен модел.

Разбирам революционния възторг на Кирил Петков и компания още веднъж да се разсънят през лятото на 2020 година, само че за разлика оттогава сега те са на власт.

Кирил Петков не е елементарен протестиращ, а е настоящият министър-председател на републиката. И това, че ще изкара няколко хиляди свои последователи на митинг не дава легитимност на неговите претенции. Ще припомня също по този начин, че неговото ръководство е резултат от една от най-ниските изборни интензивности в демократичната история на България, тъй че и тезата за подмяната на вота на гласоподавателите не устоя даже най-обща рецензия.

Въпросът със съществуването на неговото
Източник: tribune.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР