Димитър Кузманов се класира за втория кръг от сериите Чалънджър

...

Втората ракета на България по тенис с рекордно класиране в световната ранглиста

Димитър Кузманов се класира за втория кръг от сериите " Чалънджър " на червени кортове в Тампере (Финландия) с награден фонд 44820 евро. Втората ни ракета победи поставения под номер 6 белгиец Кимер Копеянс с 1:6, 6:3, 7:6(6) за 2:22 часа. Кузманов проработи 7 точки за международната класация и 730 евро, а във втория кръг ще играе против спечелилия от мача сред Гонсало Оливейра (Португалия) и Манюел Гинар (Франция).

След този триумф българинът си подсигурява рекордно класиране в международната класация. Той ще влезе в топ 230 на света и с това си обезпечи присъединяване в квалификациите на Откритото състезание на Съединени американски щати. Кузманов загуби първия сет, само че направи два пробива във втория и изравни резултата. В третата част се стигна до тайбрек, в който пловдивчанинът завоюва дуела при втория си мачбол.
Източник: fakti.bg