Десетият поставен Диего Шварцман се класира на четвъртфиналите на Откритото

...

Шварцман стигна четвъртфинал на „Ролан Гарос“

Десетият подложен Диего Шварцман се класира на четвъртфиналите на Откритото състезание на Франция по тенис.

Полуфиналистът от „ Ролан Гарос “ през предходната година от Аржентина се наложи над германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(9), 6:4, 7:5 в тричасов дуел, минал през много обрати.

Щруф поведе с 5:1 гейма в първата част и пропиля общо шест сетбола, с цел да загуби в тайбрека от 170-сантиметровия южноамериканец. В идната двамата си размениха по два пробива в първите шест гейма. Шварцман направи брейк в последния гейм и по този начин усили задатъка си.

В заключителния сет аржентинецът поведе с 4:0, само че противникът му не се съобщи и изравни при 4:4. Частта отиваше към нов тайбрек, само че Диего още веднъж нанесе своя удар в 12-ия гейм, с което завоюва и мача.

Шварцман завърши с 34 печеливши удари против 35 непредизвикани неточности.

В идващия кръг той чака спечелилия от мача сред Рафаел Надал и Яник Синер.
Източник: bnr.bg