Демократична България беше създадена, за да очертаем нашето разбиране за

...
Демократична България беше създадена, за да очертаем нашето разбиране за
Коментари Харесай

Иванов за разговора си с Трифонов: Няма да превръщам срещите си с тези хора в медийно позорище

" Демократична България " беше основана, с цел да очертаем нашето схващане за модела " Борисов " и модела " ГЕРБ ". Много е значимо да заложим на един дълготраен политически план и " Демократична България " е тъкмо подобен. Това не е някаква конюнктурно моментна колекция, която ще съществува от ден до пладне. Това разяснява съпредседателят на " Демократична България " Христо Иванов в ефира на " Честно казано с Люба Кулезич ".

" Отказахме да подкрепим държавно управление от " ИТН ", което беше съединено да премине елементарно според ", добави Христо Иванов.

" Длъжен съм да давам отговор в Народното събрание на всички въпроси, които получавам. Дори когато си даваш сметка, че това може да се манипулира. Спецпрокуратурата е политически орган и по тази причина би трябвало да бъде закрит. Нека визитата на Гешев в Народно събрание да не се трансформира в върховен миг. Да си мислиш, че ще повеждам съдружни договаряния с ГЕРБ и ще се скатавам от Гешев, е форма на амнезия. Гешев се появи едни-два пъти. След това ще би трябвало да се появява всякога, когато го повикат. Един път ще може да се прави на глупак ли беше споделил Борисов?! Да, той ще се прави, че няма пълномощия да въздейства. Но ние ще обезкостим неговата власт. Тя не се свежда до обособени въпроси. Да, ще прави номера, ще избира по кое време и по какъв начин да се появява ", разяснява Иванов.

" Кой провали съвещанието на правната комисия, когато трябваше да се гласоподава закриването на спецпрокуратурата. Провалиха го двама симпатични сътрудници от Българска социалистическа партия / бел. ред - водещата добави имената на Крум Зарков и Явор Божанков/. Това съвещание беше на часа закрито. Радев е в акция. Срещу него има особена коалиция на враждуващи сили, част от която сякаш го поддържат – Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ. Трябва да изпълним доста добър фокус върху закона за правосъдната власт. В тази работа нямаме доста съдружници ", добави съпредседателят на Демократична България.

" Кръгът е комплициран. В това, което се случва има неконспиративен смисъл. Бяхме 12 години в полуавторитарен персонален режим на Борисов. Винаги е имало една партия, която печели. Винаги неотменими са Движение за права и свободи. Слави се опита да се държи като че ли е идващия огромен. Счупването на тази настройка е промяна въобще за политиката. В идващият парламент няма да може да има централизация на едно място. Това значи диалог. Кой носи отговорност, по какъв начин се е взело едно или друго решение – това би трябвало да е обществено. Ние няма да се вършим на идиоти и няма да споделяме, че ще организираме всичките си диалози обществено ", сподели още Иванов.

" Слави концентрира властнически размер от решения в Има Такъв Народ. Ние трябваше да стартираме доста от рано този диалог. Прозрачни би трябвало да са основните решения. Когато господин Трифонов ме предложения на този диалог, дълго разсъждавах дали да отида. Бяхме се разбрали да е частен диалог. За първи път се срещахме. Направих си някои заключения. Лесно е да скоча и аз да описвам някакви неща, само че не съм си разрешил нито един откъс. Имам неприятен табиет да оценявам личната си самокритика ", добави той.

" Реших да се отзова на поканата, няма да разясня тематики за здравето му. Ние ще би трябвало да споделяме. Свършил съм си работата. Аз ще беседвам с политическите сили, с които има да се прави работа. Няма да трансформирам срещите си с тези хора в медийно позорище. Не зная, откакто те го вършат, по какъв начин ние ще споделяме в идващия парламент. Обясних на господин Трифонов за какво ние не подкрепихме неговото първо държавно управление и да му кажа по какъв начин можем да спасим третия мандат. Бях задължен да го направя. Няма да изваждам определени изречения от този диалог ", разяснява Иванов.

Бел.ред.
2 509 864 българи обявиха на, че депутатите би трябвало да се избират на мажоритарни избори в два тура, само че политическия хайлайф и неговите кукловоди не разрешават това да се случи, а в техните медии тематиката е табу.

Легитимни ли са за Вас определените по-късно парламенти?

Източник: fakti.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР