Челси срещна неочаквани затруднения срещу третовизионния Плимут Аргайл в двубой

...

Челси с неочаквани затруднения срещу третовизионния Плимут в ФА Къп

Челси срещна непредвидени усложнения против третовизионния Плимут Аргайл в дуел от четвъртия кръг на ФА Къп. Лондончани губеха в резултата на своя " Стамфорд Бридж " и имаха потребност от продължения, с цел да стигнат до цялостен поврат с 2:1. Макоули Гилеспи (8') откри резултата, Сесар Аспиликуета (41') изравни, а различен защитник в състава на домакините - Маркос Алонсо направи 2:1 в 107-ата минута. Драмата стана цялостна в 117-ата минута, когато Плимут получи дузпа. Кепа Арисабалага обаче избави удара от бялата точка на Райън Харди и по този начин прати Челси в идващия кръг. Веднага след този дуел лондончани отпътуват за Абу Даби за присъединяване на Световното клубно състезание.

Челси бе без своя управител Томас Тухел, който е дал позитивен резултат на последния от тестванията за ковид. Германецът обаче беше определил доста мощен състав, в който имаше единствено една смяна от дербито с Тотнъм преди паузата. Андреас Кристенсен размени в центъра на отбраната Тиаго Силва.

В 11-те на Плимут имаше три промени спрямо последния турнирен дуел, който бе против Донкастър. Камара, Мейър и Гарик започнаха през днешния ден.

Двубоят на " Стамфорд Бридж " стартира по ефектен метод, откакто гостите поведоха още в осмата минута. Хоутън центрира от свободен удар, при който топката бе покрай тъчлинията, а Гилеспи се пребори с пасивния Лукаку и засече с глава - 0:1. Това хвърли в възторг 6000 гостуващи почитатели. Челси бе доста покрай това да отговори мигновено, само че удар на Ковачич разтресе напречната греда.

В 30-ата минута шансът още веднъж покри гостите, откакто удар с глава на Калъм Хъдсън-Одой от към метър срещна за повторно напречната греда. Осем минути по-късно Ковачич стреля доста добре от границата на наказателното поле, само че този път топката рикошира в левия непряк дирек.

Четири минути преди почивката натискът на Челси най-накрая даде резултат, откакто по доста техничен метод Аспиликуета засече с пета ниско подаване на Маунт и прати топката във вратата на Купър.

Челси наложи доста мощен напън през цялото време на втората част, само че гостите някак оцеляваха. В 58-ата минута още веднъж Аспиликуета бе индивидът, който прати топката във вратата на Купър, само че този път попадението вярно бе анулирано поради засада.

Плимут оцеля и след 70-ата минута даже стартира също да се пробва да нападна. Купър се отличи с няколко положителни намеси на вратата на гостите и по този начин резултатът се резервира до края на постоянното време и дуелът влезе в продължения.

В 107-ата минута, при 39-ия си изстрел към вратата на гостите, Челси стигна до цялостен поврат. Хавертц и Вернер размениха доста положителни бързи подавания към границата на наказателното поле, след което първият подаде съвършено към Алонсо, който стреля в далечния ъгъл за 2:1.
Източник: fakti.bg