Българският ансамбъл по художествена гимнастика заема второто място във временното

...

Временно класиране. Грациите ни втори на световното

Българският отбор по художествена гимнастика заема второто място във краткотрайното класиране за многобоя след композициите с пет топки на Световната купа в италианския град Пезаро.

Отборът ни в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Стефани Кирякова, Лаура Траатс и Ерика Зафирова изигра доста мощно съчетанието си и получи оценка 45.500 точки (36.500 за компликация 36.500 и 9.000 за изпълнение). Българките имат най-високата оценка за осъществяване от всички сформира, предава БНР.

Така възпитаничките на Весела Димитрова се класират за финала на пет топки в неделя.

С най-високата оценка след първото осъществяване е съставът на Русия - 45.950 (37.200 и 8.750) точки, а третата позиция заема тимът на Беларус с 45.300 (36.700 и 8.600) точки.

В топ 8 са още Израел с 44.600 точки, домакините от Италия с 43.250, Япония с 41.050, Украйна с 39.350 и Турция с 39.250 точки.

На шампионата в Пезаро вземат участие 18 ансамбъла, измежду които всички любимци за златните медали на огромните шампионати.

Отборите ще показват композициите си на три обръча и два чифта бухалки през днешния ден.
Източник: standartnews.com