Българските волейболистки загубиха от Полша първия си мач от олимпийската

...

Волейболистките ни паднаха от Полша в първата квалификация

Българските волейболистки изгубиха от Полша първия си мач от олимпийската подготовка в Апелдоорн (Холандия). Резултатът е 1-3 (25-23, 20-25, 19-25, 22-25), като срещата продължи съвсем 2 часа.

Момичетата на Иван Петков изиграха доста мощна първа част. В нея се игра точка за точка до 21-21. Тогава две неточности на полякините в атака и хубава контра на нашите дадоха късмет на Елица Василева да затвори сета с 25-23.

Във втората част инерцията беше непокътната в първите точки. Постепенно полякините взеха самодейността, възползвайки се от неверни офанзиви на нашите. Постепенно съперничките ни натрупаха разлика и взеха гейма с 25-20.

Тонусът на българките спадна и идната част се разви по еднакъв метод. Иван Петков излезе отвън кожата си, само че апелите му за централизация увиснаха във въздуха. Геймът беше извоюван от Полша с 25-19.

Нашите девойки се разсъниха едвам след средата на четвъртия гейм, само че единствено, с цел да го създадат оспорван.

В края имаше няколко забавни разигравания, само че съперничките ни имаха повече шанс и се постановиха с 25-22.

Вторият мач на българките в Апелдоорн е на следващия ден от 21:00 часа против домакините от Нидерландия, които през днешния ден ще срещнат Азербайджан.
Източник: standartnews.com