България приключи паузата за национални отбори със звучна победа -

...

Нова победа! България надделя в контрола с Грузия

България завърши паузата за национални тимове със звучна победа - 4:1 над тима на Грузия. Националите ни изиграха съвсем съвършена контрола на " Васил Левски ", като единствено неточност в края ги лиши и от суха мрежа. В основата за триумфа беше Тодор Неделев, който означи първия гол, а по-късно добави и две асистенции. Борислав Цонев записа първи минути с националния екип, а Андреа Христов вкара дебютното си попадение за " лъвовете ". Първата заплаха пред грузинската врата бе основана в 14-ата минута. След центриране от фал в наказателното поле на гостите Васил Божиков от сложна обстановка стреля с глава, само че Мамардашвили се намеси и боксира в корнер. Веднага по-късно последва ново центриране от корнер в наказателното поле на Грузия и още веднъж Божиков стреля с глава, само че право в ръцете на Мамардашвили. България поведе с 1:0 против Грузия след доста прекрасен гол на Тодор Неделев в 20-ата минута. Той стреля от фал и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мамардашвили. В 34-та минута националите ни удвоиха задатъка си. Димитър Илиев беше съборен в наказателното поле, което докара до дузпа, а самият той беше непогрешим от 11-те метра за 2:0. Грузия пропусна добра опция в 36-ата минута, когато Тситаишвили стреля от фал, на границата на наказателното поле на България, само че след удара му топката мина настрана от десния дирек на вратата на Николай Михайлов. Точно преди почивката след многоходова офанзива Тошко Неделев откри Спас Делев към точката за дузпата и крилото на Арда оформи класическия задатък за България. След почивката гостите заиграха по-активизирано, само че в 53-та минута се стигна до корнер за България. Тодор Неделев не центрира добре от него, само че топката стигна още веднъж в краката му този път той откри чудесно Андреа Христов, който с глава повиши до 4:0. 13 минути преди края на срещата резервата Давиташвили вкара гол в нашата врата след неточност при изнасянето.
Източник: dnesplus.bg