Алетико Мадрид си върна първата позиция в Ла Лига и

...

Атлетико Мадрид продължава да е на върха в Ла Лига

Алетико Мадрид си върна първата позиция в Ла Лига и преднина от 3 точки пред градския противник Реал Мадрид. " Дюшекчиите " победиха вкъщи с 2:0 новобранеца Уеска, който се бори за оцеляване.

Над всички в мача бе Анхел Корея, който откакто бе подложен на критика за неприятните игри през този сезон, в последно време е най-хубавият състезател в тима на Диего Симеоне.

Той надскочи отбраната на гостите в 39-ата минута, с цел да означи третия си гол в последните три мача, в които също има две асистенции. В 84-ата минута Яник Караско усили на 2:0, с цел да обезпечи триумфа.

Сега Атлетико има 73 точки след 32 кръга, три повече от Реал (Мадрид), шест пред Севиля и осем пред Барселона, макар че каталунците имат два мача по-малко. От другата страна на таблицата Уеска остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 27 точки, една по-малко от Валядолид и със същия брой точки като 19-тото Елче. Ейбар са последни с 23 точки.
Източник: fakti.bg