Академик Пловдив се наложи с 92:72 (17:22, 27:22, 23:14, 25:14)

...

Втора победа за Академик Пд в НБЛ

Академик Пловдив се наложи с 92:72 (17:22, 27:22, 23:14, 25:14) над Берое като хазаин в мач от 12-ия кръг на НБЛ. Победата е едвам втора за отбора на Йордан Янков, който има и девет провали от началото на сезона. Старозагорци пък са с баланс 5-6.

Мачът в Пловдив въобще не стартира добре за домакините, които след 10 минути игра към този момент изоставаха с 5 точки от противника си. Те обаче съумяха да наваксат пасива през втората четвърт и на почивката двата тима се отдръпнаха при еднакъв резултат. След паузата баскетболистите на Академик постановиха темпото си и бързо поведоха с 9 точки, към които прибавиха още 11 в последната част и се поздравиха с успеха.
 ЦСКА си върна на Спартак в трилър - резултати от 12-ия кръг на НБЛ ЦСКА си върна на Спартак в трилър - резултати от 12-ия кръг на НБЛ
Александър Милов приключи с 23 точки за Академик Пловдив, 13 вкара Васил Бачев, а по 10 нанизаха Кръстан Кръстанов и Махмут Давидов.

За Берое Корнелиъс Хъдсън осъществя 16 точки, 15 добави Тарекей Едоджи.