14-годишните момчета на Балкан спечелиха за четвърта поредна година шампионската

...

50 точки от Гавалюгов и Балкан отново е шампион при 14-годишните

14-годишните момчета на Балкан завоюваха за четвърта поредна година шампионската купа на България по баскетбол. Тимът, воден от Николай Пеев, победи Академик (Пловдив) на финала със 79:64 след ужасно второ полувреме, в което направиха цялостен поврат.

Играчите на Балкан изоставаха съвсем през цялата първа част, само че след доста мощна трета четвърт обърнаха нещата в своя изгода и отхвърлиха противника. Това е трета купа за " зелените " за сезон 2019/20, откакто преди седмица 16-годишните момчета завоюваха също шампионската купа. 19-годишните момчета пък по-рано победиха в Първа дивизия.

Александър Гавалюгов бе определен за MVP на финала, откакто направи фенoменален мач, отбелязвайки 50 точки в него! Втори по ефикасност бе Виктор Груев с 13 точки

Така ботевградчани приключват финалите за 14-годишни момчета със седем следващи триумфа и нито една загуба. Те победиха поредно всичките си противници - Левски, Дунав Русе, ЦСКА, Доростол и Тунджа. След това на полуфинал БУБА Баскетбол и нанесоха първа загуба на Академик във финала.