Волейболистите на Дунав (Русе) записаха едва 4-а победа в Суперлигата

...

Дунав измъкна драматична победа над Марек в Суперлигата

Волейболистите на Дунав (Русе) записаха едвам 4-а победа в Суперлигата на България, откакто се постановиха доста мъчно у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14) в среща от 15-ия кръг, игран довечера.

Така русенци останаха 9-и във краткотрайното класиране с 4 победи, 10 загуби и 12 точки, само че и мач по-малко. Марек пък продължава да е на 8-о място с 5 победи, 10 загуби и 15 точки. В идващия 16-и кръг Дунав гостува на мощния отбор на Добруджа 07 (Добрич), а дупничани са домакини на Миньор (Перник).

Гостите от Марек преобладаваха напълно в първия гейм и поведоха след 25:23. В идващите две елементи Дунав сподели воля и дух за победа и обърна в своя изгода след 25:22 и 25:21. Играчите на Виктор Карагьозов, обаче, не отхвърлиха и вкараха конспирация, повеждайки през цялото време на четвъртата част и удържайки темпото съвсем до края. В основните моменти домакините стопиха преднината с вярата мачът да завърши. Това, обаче, не се случи и срещата влезе в тайбрек след 25:23 за дупничани. Там Дунав потегли мощно и взе добра преднина. В самия завършек на тайбрека, обаче, Марек се активизира и изравни при 14:14. Все отново, русенци измъкнаха крайната победа след 16:14 и 3:2.

ДУНАВ (РУСЕ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (23:25, 25:22, 25:21, 23:25, 16:14)
ДУНАВ: Евгени Григоров, Данаил Милушев, Костадин Стойков, Ангел Павлов, Владимир Христов, Милен Минчев - Симеон Добрев-либеро (Стоян Вулджев, Васил Атанасов, Станислав Величков, Константин Ненчев)
Старши треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
МАРЕК: Чоно Пенчев, Иван Боб Огном, Ангел Велков, Светослав Иванов, Павел Душков, Борислав Апостолов - Георги Михайлов-либеро (Петър Христосков)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.