Торонто и Милуоки продължават с победите на Изток Кауи Леонард

...

Торонто и Милуоки продължават с победите на Изток

Торонто и Милуоки не престават с успехите на Изток
Кауи Леонард осъществя рекордните в кариерата си 45 точки, с цел да помогне за успеха на Торонто Раптърс със 122-116 над Юта Джаз рано тази заран. В отсъствието на Йонас Валанчюнас и Кайл Лоури "динозаврите" въпреки всичко стигнаха до триумфа, който е под номер 28 за тях в постоянния сезон. За успеха способстваха и рекордните 28 точки на Паскал Сиакам, а Норман Пауел добави 14 от пейката. На полувремето Торонто изоставаше с две точки, само че мощна трета четвърт (44-32) им разреши да изгубят част от задатъка си в последната част, като въпреки всичко победиха в края с шест точки пред съперника си.

Лидерът на Изток Милуоки Бъкс също не сгреши при своя дуел побеждавайки безапелационно със 121-98 гостуващия Детрой Пистънс. Това е четвърти следващ триумф за тима при позитивен баланс от 26 победи и 10 загуби. Бруук Лопес означи 25 точки, а с 22 и 18 се регистрираха Крис Мидълтън и Ерик Бледсоу. Голямата звезда на Бъкс Янис Адетокумбо означи скромните 15 точки в срещата. Ето и останалите резултати.

Денвър Нъгетс 115-108 Ню Йорк Никс;

Сакраменто Кингс 108-113 Портланд Трейл Блейзърс (след прод.);

Лос Анджелис Клипърс 113-119 Филаделфия; /БГНЕС
Източник: bgnes.com