По невероятен начин приключи 2–ия кръг на BMU EUROPEAN ROAD

...

С исторически рекорд за България завърши Европейския шампионат по мотоциклетизъм

По необикновен метод завърши 2–ия кръг на BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2018!

Рекордът за най-бърза обиколка в историята на пистата Серес беше усъвършенстван и още веднъж е български. Днес Ангел Караньотов усъвършенства достижението на Мартин Чой и към този момент най-бързото пробягване с мотоциклет е 1:18:564 минути.

С няколко хилядни от секундата Караньотов записа публично името си в историята и към този момент е отпред в влиятелната ранглиста.

Както през вчерашния ден, по този начин и през днешния ден, борбата в Кралския клас SuperBike1000 сред Караньотов ( Оувърдрайф рейсинг, Дукати) и Чой ( Еко БМВ Рейсинг отбор, БМВ) беше неповторима. Ангел започва чудесно и поведе конкуренцията от 19 водачи.

Разликата сред тях до предпоследната обиколка се движеше в границите на 1 секунда, само че в 12-тата в обстановка с двама изостанали водача Чой съумя да изпревари главният си съперник и завоюва надпреварата с задатък от 0.3 секунди.

Невероятното каране през уикенда и на двамата накара почитателите на спорта, които бяха по трибуните дълго да ги приветстват. Трети през днешния ден на съвсем 50 секунди след спечелилия Мартин Чой приключи Роберт Мурешан (Румъния).

Не единствено в SuperBike1000 беше оспорвано и забавно на пистата. В клас SP 125 успеха завоюва Християн Бузалковски от Македония, който финишира с задатък от 11.1 секунди пред Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Априлия), а трети през днешния ден приключи на 41.3 от Бузалковски Стилян Тодоров ( МСК Плевен, Каджива).

Първото място в F600 се реши безусловно в последните метри на 12-те обиколки, когато Керем Укар (Турция, Хонда) съумя да задържи водачеството си с единствено с 0.02 секунди задатък пред Коста Йованович ( Сърбия, Ямаха). Зад тях на 0.9 секунди финишира Красимир Михайлов ( Троян мото клуб, Хонда).

Същата обстановка се получи и в F1000 където Бойко Божинов (Зедмото, БМВ) завоюва успеха завършвайки на 0.03 секунди пред Алтуг Инан (Кавазаки). Българинът поведе колоната още от старта, само че с необикновено мощно каране в последните 3 обиколки Инан кара на ръба на риска и настигна Божинов.

Нашият водач обаче съумя излезе отвътре на финалния завой и пресече първи финала за наслада на родната ни агитка. Трети в този клас остана Бурак Албайрък (Турция, Хонда), който видя флага на 16.9 секунди зад Бойко Божинов.

В SuperSport 600 още веднъж имаше напрежение до края на 12-те обиколки. Александър Георгиев ( МСК Плевен, Хонда) поведе от старта, само че още в първия завой беше изпреварен от Пламен Петров ( Троян Мото Клуб, Ямаха), а компактно зад тях се движеше Боян Бончев ( АИТ Рейсинг отбор, Ямаха).

Тримата дружно с Йонел Паскота ( Румъния) се движеха в група от самото начало, само че във финалната обиколка Георгиев изпревари Петров и с най-малък задатък от 0.186 секунди се поздрави с успеха. Трети в крайното нареждане остана Бончев, завършвайки на 1.754 секунди след Александър Георгиев. Любопитна обстановка малко преди началото, откакто любимецът на домакините Димитрис Каракостас закъсня с излизането и по устав започва от PIT LANE.

Това го прати финален, само че с положително каране изпревари 17 водачи, с цел да стигне до 7-мото място в подреждането.

безапелационно каране от старта до края на 10-те обиколки в SP 125 успеха завоюва Жулиета Ленкова ( МСК Плевен, Априля), която приключи с време 16:37: 07 минути.

След нея на повече от минута финишира македонецът Християн Бузалковски, а трети на 14 секунди зад Бузалковски пресече финала различен наш съотечественик Пламен Петров ( МСК Плевен, Априлия).

96 водачи от 7 страни ( Гърция, Румъния, Сърбия, Македония, Турция, Австрия и България) караха през уикенда в първите два кръга на BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2018.