Отборът на Малави се наложи с 2:1 над Зимбабве в

...

Манго донесе победата на Малави над Зимбабве

Отборът на Малави се наложи с 2:1 над Зимбабве в мач от втория кръг на груповата фаза на Купата на африканските народи и с два гола на Манго завоюва първата си победа в шампионата.

Гостите започнаха дуела добре, само че пропуснаха първите си шансове да открият резултата. В 38-ата минута Зимбабве въпреки всичко поведе, откакто Онисмор Басера насочи високо центриране към наказателното поле, където Ишмаел Уади вкара първия гол за Зимбабве в шампионата.

Две минути преди края на първата част Габадиньо Манго показва добър надзор над топката и с прецизен шут възвърне равенството.

След подновяването на играта Малави нацели и гредата след мощен шут на Франсиско Мадинга, а малко преди час игра още веднъж Манго се озова самичък против вратаря и за повторно прати топката в мрежата на Зимбабве.

Така Малави завоюва първи 3 точки, които му отреждат трето място във краткотрайното класиране. Зимбабве, от своя страна, остава финален в Група В.