Атлетико Мадрид победи Селта Виго с минималното 1:0 в мач

...

Атлетико Мадрид направи нова крачка към участие в Шампионска лига през идния сезон

Атлетико Мадрид победи Селта Виго с минималното 1:0 в мач от 35-ия кръг на Ла Лига. Резервата Родриго Де Пол означи победното попадение.

През първото полувреме на стадион " Метрополитано " в Мадрид домакините диктуваха протичащото се на терена. Родриго Рикелме бе близо да открие резултата, само че Висенте Гуаита избави удара му.

След почивката Ян Облак отрази изстрели на Яго Аспас и Фран Белтран, с цел да резервира суха мрежа.

Възпитаниците на Диего Симеоне упражниха напън в края на срещата и справедливо стигнаха до гол. Появилият се от аварийна пейка Родриго Де Пол шутира от границата на наказателното поле за крайното 1:0.

Атлетико Мадрид заема 4-ата позиция в класирането с актив от 70 точки. Селта Виго се намира на 16-ото място в подреждането с 34 пункта.