Новакът Жирона записа най-резултатната си победа през сезона, след като

...

Кръгът в „Ла Лига“ започна с голово шоу

Новакът Жирона записа най-резултатната си победа през сезона, откакто разруши с 6:2 гостуващия Алмерия в първия мач от XXII кръг на испанската футболна „ Ла Лига “.

Домакините взеха решение всичко още преди почивката с 4 безответни попадения, а след паузата противниците си размениха по 2 попадения.

Валентин Кастелянос откри в 8-ата минута, а в 34-ата Виктор Цяганков удвои. Ридриго Рикелме оформи класиката още в 36-ата, до момента в който в 43-ата Хави Ернандес бе прецизен за 4:0.

След паузата се разписаха 4 запаси. Влезлите от пейката Рамазани (66) и Билал Туре (81) осъществиха за Алмерия, а за Жирона вкараха Иван Мартин (77) и Кристиан Стуани (79).

Така Жирона събра 27 точки и взе реванш за загубата от гостите по-рано през сезона, до момента в който Алмерия остана без триумф надалеч от вкъщи с 22 пункта от 22 мача.
Източник: novsport.com