Най-добрият канадски тенисист Феликс Оже-Алиасим и американецът Джей Джей Улф

...

Оже-Алиасим ще спори с дебютант във финала на турнира във Флоренция

Най-добрият канадски тенисист Феликс Оже-Алиасим и американецът Джей Джей Улф ще спорят във финала на тенис шампионата на твърда настилка в италианския град Флоренция с награден фонд 612 000 евро. Срещата е през днешния ден от 18:00 часа и ще може да я наблюдавате онлайн в ефира на MAX Sport 1.

Канадецът, подложен под номер 1 в главната скица, даде единствено пет гейма на представителя на домакините Лоренцо Музети – 6-2, 6-3, за към един час и 25 минути игра и направи общо три пробива в мача – два в откриващия сет и един във втория, с цел да се поздрави с крайната победа. Той приключи с осем аса и единствено една двойна неточност, губейки едвам седем точки на първи сервис, пет на втори и спасявайки и двете благоприятни условия за брейк пред италианеца. Оже-Алиасим завърши с 21 уинъра и шест непредизвикани неточности.