Марица - Олимпиакос 1:3 (16:25, 25:22, 25:27, 21:25) Мачът започна

...

Марица завърши със загуба за Купа Пловдив

Марица - Олимпиакос 1 : 3 (16:25, 25:22, 25:27, 21:25)

Мачът стартира доста мощно за Марица и на първото техническо спиране домакините към този момент имаха четири точки задатък. След това обаче потръгна играта на Олимпиакос на всички детайли и до второто Червено-белите към този момент водеха с преднина от пет точки. Опитът на Иван Петков да потърси решение в промяната на разпределител – Кристина Чешляр на мястото на Лора Китипова, не даде резултат и Олимпиакос взе частта с безапелационното 25:16. Центровете на Марица бяха във вихъра си през втория гейм – Нася Димитрова в офанзива, а Виктория Григорова на обсада. Жълто-сините поеха самодейността и, макар че на два пъти Олимпиакос се промъкна рисково близо в резултата, не я изпуснаха докрая – 25:22.

Третият гейм бе съпроводен с люта борба за всяка точка и доста обрати в резултата. Радосвета Тенева и Заскиа Хипе се надпреварваха да бележат за своите до момента в който не се стигна до трагичен свършек в добавеното време – 27:25 за Олимпиакос. И четвъртата част не отстъпваше по драматичност. За четвърти път в мача Марица водеше на първото техническо спиране, а този път водеше и на второто. След това обаче гръцкият първенец сподели класа и с отлична игра на Мария Номику в нахлуване и на обсада обърна нещата в своя изгода – 25:21 и 3:1.

Най-много точки в мача направи точно Мария Номику. Тя се разписа 17 пъти, а нейните съотборнички – американката Стефани Ниймър и германката Заскиа Хипе, прибавиха по 16. Най-резултатна за Марица бе Нася Димитрова с 15 точки, следвана от Радосвета Тенева с 13.