Тимът на Алианц Милано с Матей Казийски в редиците си

...

Матей Казийски и тимът му на полуфинал за Купата на Италия

Тимът на Алианц Милано с Матей Казийски в редиците си се класира на полуфиналите за Купата на Италия по волейбол след трагична победа над Пиаченца с 3:2 (25:16, 20:25, 25:21, 22:25, 22:20) като посетител. Ветеранът Казийски игра цялостен мач и се отличи с 13 точки - 12 от офанзива и една обсада.

Отборът на Чивитанова с Александър Николов загуби от Монца с 1:3 (33:31, 20:25, 15:25, 23:25) при гостуването си в четвъртфинал от шампионата. Българският национал бе на терена в първите три гейма, като бе измежду най-хубавите на паркета и осъществя 16 точки - 13 от офанзива (43% успеваемост), две сполучливи блокади и един ас. От неговия отбор само Адис Лагумджия приключи с повече точки - 19. За Монца, който е противник на Левски в четвъртфиналите на Челъндж Къп, 24 точки означи Артур Шварц.

Воденият от Радостин Стойчев Верона отстъпи пред Тренто с 0:3 (14:25, 19:25, 23:25). Тимът от Верона бе равносилен единствено в третата част, когато мачът вървеше точка за точка, само че Тренто най-после се наложи с по-големите си опит и класа. За Верона не игра българинът Алекс Грозданов, който е контузен.

В полуфиналите ще се срещнат Тренто против Монца, а Алианц Милано чака спечелилия от дуела сред Перуджа и Модена.
Източник: novsport.com