Лудогорец направи грешна стъпка, завършвайки наравно 1:1 с Арда в

...

"Лудогорец" стъпи накриво срещу "Арда"

" Лудогорец " направи неверна стъпка, завършвайки наедно 1:1 с " Арда " в отсрочен мач от Първа лига. Шампионите имаха превес, само че в дейностите им липсваше централизация, а новакът даже можеше да стане първият с победа против " орлите " през този сезон.

Въпреки равенството, " Лудогорец " е все по този начин насочен към деветата поредна купа. Тимът на Павел Върба води в класирането с актив от 59 точки, 10 пред " Локомотив " Пловдив и ЦСКА. " Арда " заема осмата позиция с 31 точки.

След мощни начални минути за домакините, в които Румян Ховсепян и Радослав Василев направиха пропуски, а Спас Делев създаваше проблеми на защитата на " Лудогорец ", първенците се разсъниха. Така в 37' Драгош Григоре отклони с глава към Жоржиньо и някогашния футболист на ЦСКА откри резултата.

" Арда " обаче изравни единствено 4 минути по-късно, когато Делев изведе Иван Коконов и той преодоля технично Владо Стоянов за 1:1.

След почивката темпото спадна, а голови състояние съвсем нямаше. При единственото по-сериозно Василев стреля мощно, само че топката срещна напречната греда на " Лудогорец ".

В последния кръг от постоянния сезон " Арда " гостува на " Левски ", до момента в който " Лудогорец " приема " Ботев " Пловдив.

" Арда ": 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 7. Спас Делев (78'- 10. Ахмед Осман) 8. Румян Ховсепян, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов (74'- 15. Лукас Мартинс), 21. Мартин Костадинов, 25. Матеус Леони, 71. Пламен Крумов, 99. Радослав Василев, 17. Иван Коконов (88'- 20. Стойчо Атанасов)

" Лудогорец ": 27. Владислав Стоянов, 3. Антон Недялков, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Якуб Швиерчок (52'- 84. Марселиньо), 12. Абел Анисе (90'- 30. Козмин Моци), 13. Мавис Чибота (71'- 6. Талеб Тауата), 17. Жоржиньо, 21. Драгош Григоре, 25. Стефан Баджи (70' - 18. Светослав Дяков), 95. Каули
Източник: btvnovinite.bg