Халфът на Лудогорец Абел Анисе бе с основна заслуга за

...

Абел Анисе с гол при равенството на Мадагаскар срещу Гвинея

Халфът на Лудогорец Абел Анисе бе с съществена заслуга за точката, която Мадагаскар завоюва против Гвинея на старта на Купата на Африка. Срещата бе от група " В " на шампионата. Полузащитникът осъществя един от головете за крайното 2:2.

Гвинея поведе в резултата в 34-ата минута, когато Амаду Диавара с отличен пас изведе Сори Каба зад защитата. Нападателят на Дижон с едно допиране отстрани вратаря и вкара в опразнената врата.

В началото на втората част Мадагаскар направи цялостен поврат. В 49-ата минута Анисе изравни с глава след центриране от корнер.

В 55-ата минута нападателят Андрия получи дълъг пас в наказателното поле, овладя топката и вкара за 1:2.

Наставникът на Гвинея Пол Пут пусна в игра Наби Кейта, което незабавно даде отражение върху играта на неговия отбор. В 66-ата минута Ибрахима Траоре бе фаулиран в наказателното поле, а звездата на Бордо Франсис Камано изравни.