Димитър Митков герой за Локо СофияЛокомотив (София) и Левски изиграха

...

Левски и Локо София не се победиха в Надежда

Димитър Митков воин за Локо София

Локомотив (София) и Левски изиграха перфекното дерби, което не излъчи победител, завършвайки 2:2. Драмата в " Надежда " бе цялостна, откакто " сините " водиха удобно до 75-ата минута с 2:0, само че позволиха късно равнене. Това бе пети следващ мач за тима на Николай Костов, в който отборът не завоюва. За последно това се случи през октомври при 1:0 над Черно море. Двубоят в този момент вървеше към спиране на серията, само че след това пристигна експлоадирането на Димитър Митков. Бившият нападател на Лудогорец заби две попадения, заличавайки тези на Марин Петков и Андриан Краев.

Николай Костов направи забавни разбърквания в състава. Младежкият национал Марин Петков стартира като ляв бек, а Патрик-Габриел Галчев бе подложен на дясното крило в отъствието на Роналдо. На другия фланг бе Асими Фадига, а изненадващо Андриан Краев остана на аварийна пейка. Капитан на тима е Келиан ван дер Каап, който е шестият друг футболист на " сините ", слагал лентата на ръката си през този сезон. Треньорът не можеше да разчита на Николай Михайлов, Кристиан Димитров, Роналдо, Джавад Ел Джемили и санкции Илиян Стефанов.

Двубоят стартира с две положителни положения по едно пред двете порти преди да са минали и 180 секунди игра. Първо Рикардиньо бе изведен очи в очи с Александър Любенов, само че нападателят бе под ъгъл, а последвалият му пас бе неакуратен.

Минута по-късно Валентин Николов бе намарен в наказателното поле на гостите, само че отиграването на юношата на " железничарите " бе преждевременно и извънредно неопределено.

В 21-ата минута " сините " имаха искания за дузпа за нарушаване против Асен Чандъров, само че такава не бе отсъдена. Пет минути по-късно Рикардиньо направи необикновен пропуск, откакто от 2 метра засече остро центриране по земя на Жереми Петрис, само че нацели гредата.

Резултатът въпреки всичко бе открит в 28-ата минута. Тогава Марин Петков проби в наказателното поле на " железничарите ", след което стреля в далечния на Любенов ъгъл.

Пет минути преди почивката Келиан ван дер Каап получи жълт картон за удар с лакът в главата на Димитър Митков, а ВАР прегледа обстановката за вероятно изпъждане на нидерландския защитник. Именно нападателят стреля от фаул от сериозна отдалеченост, само че тя бе уловена от Пламен Андреев.

В 44-ата минута Карлос Франса направи страховит пропуск на празна врата и от чиста позиция.