Действащият шампион Манчестър Сити е близо до защита на титлата

...

Манчестър Сити разгроми Арсенал и вече е много близо до защита на титлата си

Действащият първенец Манчестър Сити е покрай отбрана на купата си, откакто завоюва дербито против Арсенал на " Етихад " с 4:1.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше против водача в таблицата и след този успех се приближи до две точки от " артилеристите ", само че има два мача по-малко. Това значи, че " жителите " са в огромно преимущество в края на сезона във Висшата лига.
 Снимка 615853
Източник:

Кевин де Бройне откри резултата в седмата минута, а Джон Стоунс повиши на 2:0 малко преди края на първото полувреме.

Де Бройне означи втори гол и на процедура реши мача в 54-ата минута.
 Снимка 615852
Източник:

Роб Холдинг вкара почетен гол за Арсенал малко преди края, а Ерлинг Халанд също се разписа в продълженията и оформи крайното 4:1.

В идващия кръг Арсенал е хазаин на Челси, а Ман Сити ще гостува на Фулъм.