Челси постигна важна победа в стремежа си да задържи 3-ото

...

Челси спечели градския сблъсък с Уест Хем с 1:0

Челси реализира значима победа в устрема си да задържи 3-ото място в британската Висша лига, откакто се наложи с 1:0 над Уест Хем вкъщи. С триумфа ``сините " от Лондон събраха 65 точки и дръпна с 5 пред съгражданите си от Арсенал. Единственото попадение в мача вкара американският национал Кристиан Пулишич в 90-ата минута, а гостите от Уест Хям приключиха срещата с 10 души поради аления картон на Крейг Доусън четири минути преди края на постоянните 90. Червеният картон беше смесен и с дузпа за Челси, която обаче Жоржиньо пропусна.

Чешкият нападател Матей Видра обезпечи извънредно скъпите три точки за борещия се за оцеляването си Бърнли, който изтръгна 1:0 на собствен терен от Уулвърхямптън. Видра беше прецизен в 62-ата минута след асистенция на Вут Вегхорст.

В другата среща, приключила досега, Брайтън и Саутхямптън приключиха 2:2. Домакините дръпнаха с 2:0 преди почивката, като Дани Уелбек откри във 2-ата минута, а в 44-ата Мохамед Салису си вкара автогол. Но с два гола на Джейс Уолд-Праус светците стигнаха до точката, като на първо време върнаха един гол незабавно след второто попадение в своята врата, а през втората част стигнаха и до равенството 2:2.
Източник: bnr.bg