Бруклин Нетс спечели визитата си на Голдън Стейт Уориърс със

...

Кайри Ървинг изведе Бруклин Нетс до обрат над шампионите

Бруклин Нетс завоюва визитата си на Голдън Стейт Уориърс със 120:116 точки в следващ мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). „ Мрежите “ стигнаха до успеха, откакто наваксаха закъснение от 17 точки, а с основна тройка 28.5 сек преди края се регистрира Ройс О‘Нийл.

Над всички за спечелилите бе Кайри Ървинг, който приключи с 38 точки, седем битки и девет асистенции, при 5/7 от тройката и 9/9 от наказателната линия. Ник Клакстън се регистрира с дабъл-дабъл – 24 пункта и 15 овладени топки, а с двуцифрен точков актив завършиха още трима баскетболисти на Бруклин – Джо Харис (14), О‘Нийл (16) и Сет Къри (12). Бен Симънс пък записа седем точки и 11 асистенции.

Kyrie dropped 30+ for the 3rd time in his last 4 games as the Nets won at Golden State

38 PTS
7 REB
9 AST
— NBA (@NBA)

За „ войните “ Стеф Къри бе най-резултатен с 26 точки, като прибави шест битки и седем асистенции. С 20 от пейката се регистрира Джонатан Куминга, 13 добави Донте ДиВинченцо, а дабъл-дабъл записа Кевон Лууни – 14 точки и 10 битки. Джордан Пуул завърши със 17 точки, само че Клей Томпсън приключи с едвам 10 пункта за над 33 минути на паркета, при пукотевица 4/17 за две точки и 0/7 зад арката.

Бруклин е четвърти на Изток с баланс 29-17, колкото има и третият Милуоки Бъкс. Уориърс са десети в Западната конференция с 23 победи и 24 загуби – толкоз има и 11-ият Оклахома Сити Тъндър. За Голдън Стейт следва домакинство на Мемфис Гризлис в сряда, до момента в който Нетс гостуват на Филаделфия 76-ърс в същия ден.