Борусия (Мьонхенгладбах) и Хофенхайм оправдаха очакванията за голов спектакъл, правейки

...

Гол след гол до последната минута на Борусия Парк

Борусия (Мьонхенгладбах) и Хофенхайм оправдаха упованията за голов театър, правейки 3:3 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата. Домакините стигнаха до изравняването в последната минута посредством национала Матиас Гинтер, само че след тов имаха шансове да осъществят надвит гол. Същото важи и за противника, чиито футболисти би трябвало доста повече да съжаляват. Играчите на Юлиан Нагелсман повеждаха на три пъти, пропуснаха “златен” късмет за 2:0, а при 3:2 удариха греда.

Бенямин Хюбнер заби с глава за 1:0 в 13-ата минута, само че в 33-ата Йосип Дръмич изравни за Гладбах. В 58-ата Андрей Крамарич извърши тъкмо дузпа, само че в 72-ата Лас Щиндъл отговори с попадение за 2:2.

В идната офанзива след гола на немския нападател се стигна до комична обстановка, при която реферът Мартин Петерсен несъзнателно спря с тяло топката, която Йонас Хофман владееше, след което последва контраофанзива за Хофе и Флориан Грилич още веднъж изведе тима си напред.

В края обаче присъединилият се в офанзивата Гинтер изравни за 3:3, а незабавно по-късно още веднъж стреля рисково.

POINT RESCUED! What a game between Gladbach and Hoffenheim.#BMGTSG 3-3 pic.twitter.com/wrMrD89urH
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) March 17, 2018
Срещата завърши с две чисти положения пред Ян Зомер, които обаче не приключиха с изстрел в мрежата.

С това реми и двата състава остават отвън зона “Европа”, само че разликата с шестия Република България (Лайпциг) не е огромна.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 27 кръг, събота 17 март  Борусия (Мьонхенгладбах) 3:3краен резулат  Хофенхайм