BNP Paribas Open, втори кръгАнджелик Кербер – Куинуен Жен 6-2,

...

Кербер бе сериозно затруднена, но стигна до трети кръг

BNP Paribas Open, втори кръг

Анджелик Кербер – Куинуен Жен 6-2, 5-7, 6-4

Анджелик Кербер откри място в трети кръг на шампионата в Индиън Уелс след драматучна победа над международната №74 Куинуен Жен. Носителката на три трофеи от Големия шлем изоставаше с 1-4 в заключителната част, само че прояви пословичната немска неотстъпчивост и съумя да доближи до идната фаза на конкуренцията.

Следващата съперничка на международната №16 ще бъде Дария Касаткина.

Кербер позволи по-малко двойни неточности (7-10) и завоюва 61% от точките си на първи сервис (40/66) против 51% за Жен (22/43). Германката осъществя осем от 15-те си точки за пробив (53%), до момента в който противничката ѝ оползотвори шест от своите шестнадесет шанса (38%).

Началото на мача бе равностойно, като както Кербер, по този начин и Жен завоюваха първите си два сервис гейма. Китайката имаше опция да осъществя ранен пробив, само че пропусна три брейкпойнта при 1-1. Впоследствие тези неточности ѝ костваха доста скъпо, защото Кербер изцяло пое контрола върху сета. Трикратната шампионка от Големия шлем все по-често стартира да намира пролуки в отбраната на съперничката си и съумя да завоюва идващите четири гейма, като по този метод завоюва първата част с 6-2.

В началото на втория сет станахме очевидци на три пробива, само че този път Жен първа затвърди брейка си, като след това запази преднината от два гейма до 5-3. Кербер прояви борбеност и възвърне равенството, само че китайската тенисистка си върна самодейността с нов пробив, а след това стигна до три следващи сетбола. Първите два бяха избавени от международната №16, само че при третия си опит Жен изравни резултата в мача, приключвайки сета при 7-5 в своя изгода.

Силното показване на китайката продължи и в заключителния сет тя на три пъти проби сервиса на Кербер, повеждайки с 4-1. Впоследствие обаче опитът на Кербер стартира да накланя везните в нейна изгода, като германката показва доста солидна игра в отбрана, до момента в който непредизвиканите неточности на Жен ставаха все по-често събитие. Усетила съмненията на съперничката си, шампионката на Уимбълдън за 2018 година стартира да рискува повече на първи сервис и това даде резултат. Кербер реализира зрелищен поврат, приключвайки мача със серия от пет следващи извоювани гейма, и победи с 6-2, 5-7, 6-4 след 2 часа и 18 минути игра.
Източник: tenniskafe.com