Българският мъжки отбор по тенис пропусна разкрилия се пред него

...

България пропусна шанса да се класира на четвъртфиналите на АТП къп

Българският мъжки тим по тенис пропусна разкрилия се пред него късмет и завърши присъединяване си в " АТП къп " на крачка от възможното сензационно класиране на четвъртфиналите.

След успехите с по 2:1 против Англия и Молдова тимът се нуждаеше от победа и против Белгия, с цел да продължи напред. Тази победа изглеждаше напълно близка, откакто в първия мач Димитър Кузманов (417-ти в международната ранглиста) завоюва безапелационно с 2:0 (6:0; 6:3) против Стив Дарси (номер 200 в ранглистата), а след това в мача сред първите ракети на двете страни Григор Димитров завоюва първия сет против Давид Гофен с 6:4.

После обаче белгиецът обърна мача и взе идващите два сета с по 6:2. За Димитров това беше едвам втора загуба от 10 дуела с Гофен.

В решителния дуел на двойки Григор Димитров и Александър Лазаров взеха първия сет с 6:3 и възродиха вярата за краен триумф. После обаче Сандер Жиле и Йоран Влиген също реализираха поврат, като изравниха сетовете (6:4) и взеха шампионския тайбрек с 11:7.

Така България остана трета в група С след две победи против Англия и Молдова и една загуба.
Източник: mediapool.bg