Академик Пловдив достигна до първи успех за сезона, след като

...

Академик Пловдив се справи с Шумен и записа първи успех от началото на сезона

Академик Пловдив доближи до първи триумф за сезона, откакто се наложи с 91:66 (22:18, 19:20, 29:17, 21:11) над Шумен като хазаин в мач от петия кръг на НБЛ. До този миг пловдивчани имаха 4 загуби в сметката си, а Шумен с баланс 1-4.

Първият домашен мач за селекцията на Йордан Янков стартира с лека преднина за тях, а за 10 минути те си осигуриха непретенциозен задатък от 4 точки, само че до почивката разрешиха той да падне до 3 точки. След паузата баскетболистите от Пловдив постановиха своето движение и усилиха преднината си с още 12 точки. Те продължиха положителните си изяви и през последната четвърт, а гостите не съумяха да намерят противопоставяне против тях.

Васил Бачев вкара 25 точки за Академик Пловдив, Томислав Минков приключи с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 битки, а по 12 точки прибавиха Александър Милов и Кръстан Кръстанов.

За Шумен Майк Адеунми вкара 19 точки, а Адриян Секулов се разписа с дабъл-дабъл – 14 точки и 10 битки.