Защитаващата титлата си от Откритото първенство на Франция по тенис

...

Шампионката Ига Швьонтек с експресна победа във втория кръг на Ролан Гарос

Защитаващата купата си от Откритото състезание на Франция по тенис Ига Швьонтек се класира експресно за третия кръг на шампионата. Полякинята победи с 6:1, 6:1 шведката Ребека Петершон за едвам 62 минути игра.

Швьонтек, която преди дни навърши 20 години, имаше голямо игрово преимущество и записа 22 печеливши удара против единствено 12 непредизвикани неточности. В същото време Петершон направи едвам 7 "уинъра " и цели 23 непредизвикани неточности.

За целия мач Петершон съумя да завоюва единствено един гейм на собствен сервис, като той бе последният, в който тя сервираше, с цел да понижи на 1:5 във втория сет.

Следващата съперничка на поставената под номер 8 Швьонтек е естонката Анет Контавейт, която също записа победен триумф с 6:2, 6:0 над французойката Кристина Младенович.

За третия кръг на шампионата в Париж се класираха още американките Коко Гоф и Дженифър Брейди, както и белгийката Елизе Мертенс. Гоф завоюва с 6:3, 7:6(1) против китайката Цян Ван, до момента в който Брейди в профил французойката Фиона Феро след 6:4, 2:6, 7:5. В третия кръг двете американки ще играят една против друга.

На Мертенс пък и следва мач с гъркинята Мария Сакари, след 4:6, 6:2, 6:4 против Зарина Дияс от Казахстан.