За 87 години германският национален отбор по футбол беше изиграл

...

Льов открехна врата за Мюлер и Хумелс след паметен резил на Бундестима

За 87 години немският народен тим по футбол беше изиграл 96 мача в квалификациите за международното състезание и беше изгубил единствено два от тях. Изобщо първото проваляне на " маншафта " датира от пресявките за Мондиал `86 - 0:1 против Португалия в Щутгарт, а второто бе историческият разгром с 1:5 против Англия в Мюнхен по пътя към Мондиал `02.

По подигравка на ориста третата загуба пристигна също в домакинство, освен това против извънредно непредвиден противник - Северна Македония. Западните ни съседи, чийто отбор се намира на 65-о място в ранглистата на ФИФА, сензационно завоюваха с 2:1 гостуването си в Дуисбург от група J на квалификациите за Мондиал `22.

Паметните голове във вратата на четирикратните международни първенци вкараха Горан Пандев в добавеното време на първата част и Елиф Елмас пет минути преди края на дуела. За Бундестима се разписа игралият като капитан в този мач Илкай Гюндоган от дузпа в 63-тата мин.

Източник: segabg.com