ЛА Клипърс измъкна драматична победа срещу Далас Маверикс със 116:111

...

ЛА Клипърс не позволи на Далас Маверикс да сътвори фамозен обрат и изравни плейофната им серия в Западната конференция на НБА

ЛА Клипърс измъкна трагична победа против Далас Маверикс със 116:111 като посетител и по този начин изравни серията посред им в Западната конференция на НБА. Отборът от Лос Анджелис водеше с 31 точки при започване на втората четвърт, само че разреши на домакините да мечтаят за невъобразим поврат. Въпреки това, Клипърс удържа на щурма на " Мавс " и затвори четвъртият дуел сред четвъртия и петия в Западната конференция.

Двубоят стартира със слаба ефикасност, като и двата тима се пробваха да намерят добър стрелкови темп на паркета. Гостите в днешния дуел, които бяха без една от звездите си Кауай Ленърд, обаче превключиха на друга предавка. Клипърс направиха серия от 13 поредни точки при 24:10 и пет следващи тройки, с цел да затворят частта с 39:16. Пол Джордж бе излязъл за възмездие след седемте точки в предходния дуел, вкарвайки 16 в първата четвърт.

Powell beats the 1st quarter buzzer as the Clippers put up 39 points, 8 threes in the 1st

LAC-DAL | Game 4 on ABC
— NBA (@NBA)

Хаосът, който сътвориха Клипърс, провокира треньорът на " Мавс " Джейсън Кид да употребява три от вероятните си седем таймаута след първите 12 минути.

Гостите продължиха щурма си и във втората част, достигайки задатък от 31 точки при 55:24. Тук някъде се видя събуждане у домакините и изключително у Кайри Ървинг. Австралиецът означи 16 точки и също се регистрира с доста положителни подавания, които раздвижиха нападението на Маверикс. Въпреки това, първото полувреме приключи 66:49 за Клипърс, 26 от точките бяха на Пол Джордж.

PG FEELING IT!

His SIXTH triple of the 1st half for 26 points

Clippers lead at the break on ABC
Инерцията беше на страната на домакините при започване на второто полувреме и това, което изглеждаше невероятно единствено преди няколко минути, внезапно закупи действителност. Маверикс стаблизираха отбраната си и понижиха изоставането си до 2 точки при 78:76.

LISTEN TO THIS CROWD

Kyrie`s triple cuts a 31-point deficit to just 2!

Watch on ABC

Лука Дончич и Дерик Джоунс-младши се разсъниха, а Ървинг продължи с положителното си показване. Навлизайки в последната четвърт Клипърс задържаха нежен задатък от 82:78.

Драмата доближи връхната си точка в последната част. Отборът от Лос Анджелис се оттърси от слабите две четвърти и стартира по-добре в последните 12 минути. Гостите влязоха в серия от 14:5 и още веднъж си върнаха двуцифрения задатък. Това не потуши огъня на Маверикс, които малко по-късно изравниха резултата за 98:98, с помощта на тройки на Макси Клебер и Лука Дончич.

LUKA 3. TIE GAME.

31-point deficit down to 0

Get to ABC for the finish
Публиката на " Америкън Еърлайнс Сентър " изригна, когато Кайри Ървинг вкара тройка, а по-късно и още един панер, с цел да изведе Далас напред при 105:104. Въпреки това, тройка на единия воин за Клипърс Пол Джордж и панер с нарушаване за другия, Джеймс Хардън, още веднъж върнаха водачеството на гостите, при оставаща 1:20 минута.

HARDEN TO THE BUCKET + THE FOUL

CLIPPERS BACK UP 4... 70 SECONDS REMAINING ON ABC
Силите на домакините стигнаха дотук и тимът от Лос Анджелис затвори мача с 116:111.

При неналичието на Кауай Ленърд, най-резултатни за Клипърс бяха Джеймс Хардън и Пол Джордж с по 33 точки.

Въпреки това, най-резултатен на паркета бе Кайри Ървинг от Маверикс с 40 точки, а Лука Дончич добави трипъл-дабъл 29 точки, 10 битки и 10 асистенции.

Следващият дуел от плейофната серия сред двата отбора ще бъде изиграна в Лос Анджелис на 2 май.