Владимир Путин смени министъра на отбраната Сергей Шойгу. Това е

...
Владимир Путин смени министъра на отбраната Сергей Шойгу. Това е
Коментари Харесай

Путин отстрани Шойгу като министър на отбраната

Владимир Путин смени министъра на защитата Сергей Шойгу. Това е основната вест към сформирането на новото съветско държавно управление, следващо встъпването в служба на съветския президент за следващ мандат. Шойгу е преназначен като секретар на Съвета за сигурност на мястото на Николай Патрушев.
Путин предложи да бъде назначен нов боен министър, вместо Шойгу, който заемаше поста от 2012 г. 
" В Съвета на федерацията постъпиха препоръчаните от президента на Русия Владимир Путин кандидатури за ръководители на ред федерални министерства и ведомства. За осъществяване на съвещания са препоръчани: [...] на служба министър на защитата - Белоусов, Андрей Ремович ", се споделя в изказването от Съвета на федерацията.
65-годишният Андрей Белоусов до момента бе вицепремиер на Михаил Мишустин. Той стана прочут още преди да влезе в държавното управление - през 2018-а, когато като асистент на президента предложи да се конфискуват непотребните приходи от металурзите, миньорите и химиците и по този метод да има спомагателни половин милиард рубли в бюджета.
През 2020-а Белоусов краткотрайно бе и отпред на държавното управление, когато Мишустин се лекуваше от ковид. В идващите години той още няколко пъти се връщаше към концепцията си да се изземат пари от бизнеса. След началото на войната в Украйна пък стана един от първите, които попаднаха под западните наказания, като човек от близкото обграждане на Путин. 
Според представителя на Кремъл Дмитрий Песков, " Путин взе решение министерството на защитата да бъде управлявано от граждански, ведомството би трябвало да бъде отворено за нововъведения и напредничави хрумвания ".
Освен това Путин предложи да бъде преназначени Сергей Лавров като външен министър, Александър Бортников като шеф на федералната работа за сигурност (ФСБ), и Сергей Наришкин за началник на Службата за външно разузнаване (СВР).
Останалите номинации са: Владимир Колоколцев (министър на вътрешните работи), Александър Куренков (на изключителните ситуации), Константин Чуйченко (на правосъдието), Виктор Золотов (началник на войските от националната гвардия), Дмитрий Кочнев (на федералната работа за охрана), Александър Линц (на основното ръководство за специфични стратегии към президента).
Прави усещане също по този начин, че в състава на държавното управление за първи път влиза и роднина на Путин. Формално министър председателят Мишустин предложи министър на енергетиката да стане досегашният губернатор на Кемеровска област Сергей Цивилев. От това основно министерство зависи над половината Брутният вътрешен продукт на Русия и към този момент то ще се управлява от мъжа на братовчедката на Путин - Анна, която владее 70% от въгледобивната крупа " Колмар ".
Освен това синът на един от най-близките другари на Путин - Николай Патрушев, който е махнат от управителния пост на Съвета за сигурност, става вицепремиер. Досега Дмитрий Патрушев бе началник на министерството на селското стопанство. Вместо него пък на този пост е препоръчана съратницата на Патрушев - Оксана Лут. Николай Патрушев ще получи нов пост, който скоро ще бъде обявен, съобщи представителят Дмитрий Песков.
Владимир Путин предложи да назначи Борис Ковалчук, наследник на неговия другар Юрий Ковалчук, на поста началник на Сметната палата. Според следствие на изданието „ Проект “ татко му Юрий Ковалчук ​​всъщност служи като „ персонален портфейл “ на Путин. Благодарение на това той стана вторият най-съществен човек в страната. Юрий Ковалчук ​​е някогашен акционер в кооперацията „ Озеро “ (като Путин), създател на банка „ Россия “, той също управлява медийна империя, която включва няколко телевизионни канала, в това число Първи.
А ето кой е Андрей Белоусов, който ще размени Шойгу като министър на защитата:
Андрей Белоусов е икономист, който няма нищо общо с армията, защитата или някаква военна тактика. Той работи през по-голямата част от живота си в публичната работа, занимавайки се под една или друга форма с стопански въпроси.
Белоусов, за разлика от доста други представители на икономическия блок, надалеч не е човек с демократични възгледи, разяснява bbc.ru.Той е за необятно държавно наличие в стопанската система и строга регулация на стопанската система. Има известност на „ етатист “ - човек, който пази на първо място ползите на страната, а не да вземем за пример бизнеса. Той  е има вяра в обръч от врагове към Русия.
Типичен образец за позицията му е опитът му да отнеме „ спомагателните облаги ” от металурзите. През 2021 година той безусловно ги упрекна, че са откраднали от страната 100 милиарда рубли.
И това беше вторият му опит да заграби пари от бизнес: през 2018 година, когато Белоусов към момента беше асистент на президента, изтеклото му писмо с сходни оферти безусловно срина борсата и сложи началото на месеци на договаряния сред държавното управление и бизнеса.
Икономистите обясниха назначението му в държавното управление през 2020 година с обстоятелството, че той би трябвало да дава отговор за националните планове - предизборните обещания на Путин през 2018 година, чието осъществяване беше съществено забавено. Сега те очевидно към този момент не са доста настоящи.
Настоящото предопределение получи ясно пояснение от прессекретаря на президента Дмитрий Песков: „ Бюджетът на Министерството на защитата и на блока за сигурност напълно неотдавна беше към 3% от Брутният вътрешен продукт, по-късно набъбна до 3,4%, а последно набъбна до 6,7%. Това, дружно с всички правоприлагащи органи, измежду които Министерството на защитата, несъмнено, заема основни позиции, защото точно Министерството на защитата дава отговор за осъществяването на всички поръчки в промишлеността. Съдейки по думите му, делът на разноските за силовите структури ще продължи да пораства.
От началото на войната управляващите в действителност заливат стопанската система с пари - това води до нейния постоянен и бърз напредък. Но това основава несъответствия: от ден на ден пари отиват в браншове, свързани с защитата, дефицитът на личен състав към този момент е ясно видим, а покачването на цените към момента е мъчно да се спре. Подобни парични потоци пораждат и корупция.
Белоусов, със своята отдаденост на ползите на страната, непосредственост с Владимир Путин и много нетипична за служител невзискателност, може да бъде добър претендент за позицията на човек, който ще следи и управлява тези парични потоци. Не е известно, най-малко обществено, той да е забъркан в корупция и обири.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР