Три реванша от плейофите в Шампионската лига се изиграха тази

...

ОБЗОР: Автогол в последните секунди потопи Цървена звезда в сълзи

Три реванша от плейофите в Шампионската лига се изиграха довечера и същият брой тимове си осигуриха присъединяване в шампионата през този сезон. Най-голямата драма беше в Белград, където Цървена звезда имаше за цел да се върне против Макаби Хайфа след загуба с 2:3 в първия мач. Сръбският гранд стартира чудесно мача и до 45-та минута водеше с 2:0 след голове на Пешич и Иванич. В добавеното време на първата част гостите получиха дузпа, която Хазиза изпусна, само че Сундгрен беше прецизен при добавката. Резултатът пращаше конфликта в продължения, само че в 90-та минута Мала Маракана остана шокирана откакто павков си означи злополучен автогол, с който прати Макаби в групите на Шампионската лига. В Лисабон Бенфика довърши започнатото против Динамо Киев и след 2:0 в първия мач, довечера победи с 3:0 след голове на Отаменди, Рафа Силва и Нереш в границите на 15 минути пред първата част сред 27-та и 42-та минута. Виктория Пилзен пък се оправи с Карабах след триумф с 2:1 след нулевото тъждество в първия мач. Гостите поведоха първи с гол на Озобич в 38-та минита, само че след почивката чехите се съвзеха и Копич и Климент изковаха триумфа им. Всички резултати: Бенфика - Динамо Киев 3:0 (5:0 общ резултат)
Виктория Пилзен - Карабах 2:1 (2:1 общ резултат)
Цървена звезда - Макаби Хайфа 2:2 (4:5 общ резултат)
Източник: novsport.com