Тимът на Естудиантес, в който се състезава българският национал Емил

...

Емил Стоилов с ефективно включване при тежка загуба на Естудиантес

Тимът на Естудиантес, в който се състезава българският национал Емил Стоилов, позволи тежко проваляне на старта на сезона в Испания. " Сините " отстъпиха с 66:96 на Форса Лейда в дуел от първия кръг на Втора дивизия в локалния шампионат.

Въпреки загубата Стоилов записа дейно включване в ротацията на своя отбор, като за близо 8 минути на терена се регистрира с 5 точки, 2 битки и 2 чадъра при пукотевица 2/3 от игра. След равностойното първо полувреме обаче неговият тим не откри отговор против своя противник във вторите 20 минути и разумно отстъпи.

Майкъл Гамбоа приключи с 22 точки за успеха на Лейда, а Хауме Лобо Марторел се регистрира с още 19 точки. Най-резултатен за Естудиантес бе Марк Хюз с 12 точки.

Стоилов и Естудиантес ще имат опция да запишат първа победа за сезона след три дни, като във вторник те одобряват Оурензе в мач от втория кръг пред своя аудитория.