Тазгодишният номер 1 в драфта Виктор Уембеняма записа рекордните в

...

ОБЗОР: Уембеняма с рекордни 38 точки за победа на Сан Антонио

Тазгодишният номер 1 в драфта Виктор Уембеняма записа рекордните в кариерата си 38 точки и завоюва 10 битки при победа на Сан Антонио Спърс със 132:121 против Финикс Сънс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

Уембеняма вкара 10 точки в последната четвъртина, а Спърс не изоставаха в нито един миг от мача. Зак Колинс способства за триумфа с 19 точки и осем битки, до момента в който за Сънс най-добре се показа Девин Буукър с 31 точки и 13 асистенции. Той се завърна на игрището след лекуване на травма в глезена и три пропуснати мача.

Джоел Ембийд записа 28 точки, 13 битки и седем асистенции за победа на Филаделфия 76ърс със 114:99 против Торонто Раптърс. Центърът приключи с 8/22 от игра и 12/13 след нарушавания. Тобиас Харис и Кели Оубри прибавиха по 23 точки, а Тайрийс Макси приключи с 18 за Сиксърс, които завоюваха трети следващ мач.

Скоти Бърнс бе най-резултатен за Раптърс с 24 точки, осем битки и осем асистенции.

Паоло Банкеро вкара победния панер 14 секунди преди края и записа персонален връх за сезона с 30 точки при триумф на Орландо Меджик със 115:113 против Юта Джаз в Солт Лейк Сити. Миналогодишният номер 1 в драфта записа 10 следващи точки в последните минути и приключи с девет битки, пет асистенции и три отнемания.

Си Джей Макколъм означи 33 точки и Йонас Валанчунас записа дабъл-дабъл при победа на Ню Орлиънс Пеликанс със 125:116 против Детройт Пистънс.

Валанчунас приключи мача с 23 точки и 13 битки на мястото на Зайън Уилямсън, който получи отмора. Хърбът Джоунс добави 21 точки за успеха на Пеликанс, които бяха в трети следващ мач без водещия си изпълнител Брендан Инграм.
Кейд Кънингам вкара 22 точки и направи 11 асистенции за Пистънс.