Рилски спортист (Самоков) победи шампиона Балкан (Ботевград) с 69:64 (20:10,

...

Рилецо нанесе 7-а загуба за сезона на шампиона Балкан

Рилски състезател (Самоков) победи първенеца Балкан (Ботевград) с 69:64 (20:10, 19:17, 15:10, 15:27) в среща от 15-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Баскетболистите от Самоков са на трето място в класирането с 10 победи и 5 провали, а Балкан заема пета позиция с баланс 8-7.

Двубоят беше дебют за новия старши треньор на отбора от Ботевград Небойша Кнежевич.

Домакините започнаха по-добре срещата и поведоха с 10 точки след първата част и с 12 на почивката - 39:27.

В средата на третата четвърт баскетболистите от Рилски състезател записаха задатък от 21 точки при 52:31.

В последната част гостите се хвърлиха на взлом, завоюваха с 27:15, само че не съумяха да стигнат до поврат и играчите от Самоков победиха с 69:64.

Алекс Симеонов беше най-полезен за триумфа с 12 точки и 5 битки,а по 9 точки прибавиха Александър Янев, Васил Попов и Майкълин Скот.

За Балкан Михаил Гавазов приключи с 16 точки и 6 битки. Димитър Димитров се регистрира с 15 точки и 8 битки, а Йордан Минчев записа 13 точки и 9 битки.

В идващия кръг на 13 януари Рилски състезател ще гостува на Берое (Стара Загора), до момента в който Балкан ще играе със Спартак (Плевен).

Утре е " безконечното дерби " сред ЦСКА и Левски.
Източник: novsport.com