Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 (18:17, 20:15, 21:15,

...

ЦСКА разби Левски в баскетболното дерби

Отборът на ЦСКА победи Левски с 81:67 (18:17, 20:15, 21:15, 22:20) като хазаин в среща от 15-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

" Червените " продължиха сполучливата си серия в шампионата с общо 12-а победа, до момента в който Левски е на другия полюс и позволи 11-о проваляне.

Домакините имаха точка задатък след 10 минути игра -18:17. Те дръпнаха със 7 точки в хода на първата четвърт, само че " сините " съумяха да съкратят дистанцията.

Възползвайки се от положителната си пукотевица от далечна отдалеченост Левски изравни и обърна до 26:24 в своя изгода при започване на втората част. ЦСКА обаче бързо си върна водачеството и го задържа до почивката, която пристигна при 38:32.

" Червените " имаха предимство в третата част и към средата на интервала за първи път подвигнаха разликата над 10 точки. Преди заключителните 10 минути домакините водеха с 59:47.

До края на мача баскетболистите на ЦСКА не разрешиха на гостите да застрашат сериозва водачеството им, усилиха задатъка си до 20 точки и нямаха проблеми да запишат нова победа.

Брандън Йънг и Венцислав Петков означиха по 17 точки за ЦСКА.

За Левски Зейн Ноулс вкара 15, а Лъчезар Димитров осъществя 13 точки.

В идващия кръг на 13 януари Левски ще одобри Академик Пловдив, а ЦСКА ще гостува на Черно море Тича на 14 януари.
Източник: novsport.com